Lovas ember vagyok kisgyermekkorom óta. A lovak kiképzésében mindig az az elsődleges cél, hogy az állatokkal közösen egyre nehezebb és nehezebb feladathelyzetekben is képesek legyünk megőrizni az egyensúlyunkat és meg tudjuk ugrani az egyre nehezedő akadályokat.
Tulajdonképpen és ezt teszem az élet más területein is (egyénként, feleségként, anyukaként, pszichológusként): egyensúlyra törekszem és klienseimet is a saját belső egyensúlyuk megtalálásában segítem.
Szakpszichológusként tehát abban próbálok klienseim segítségére lenni, hogy a közös munkánk során ismerjék meg mélységeiben a saját erőforrásaikat, amelyekre mindig támaszkodhatnak. Ezzel a tudással és a terápiás kapcsolatban talán könnyebb és biztonságosabb olyan témákat és tartalmakat elővenni, feltárni és akár gyógyítani, amelyeket egyedül nehéz vagy akár nem lehet jól megközelíteni.
Munkám során elsőként gyermek majd felnőtt pszichiátriai osztályon dolgoztam már az egyetemi évektől kezdve. Ez a kórházi munkatapasztalat egészült ki később a lovasterápiás, főként családokkal illetve szülő gyerek kapcsolatokkal folytatott munka tapasztalataival. Ezt követően 2014-től kezdtem el magánrendelni leginkább felnőtt kliensekkel és ekkor már az intergatív hipnoterápia, valamint a család és párterápia módszereivel. A magánrendelés mellett általában mindig vannak cégekkel, szervezetekkel folytatott munkáim is.
A munkámban négy irányvonal a meghatározó
- A rendszerszemlélet, amely egy családterápiás alapvetést. Mindig szem előtt tartom, hogy mindenki több szociális rendszer részese is egyszerre, amit figyelembe kell venni a terápiás munka és a szervezetfejlesztés során is. Klienseimet igyekszem abban is segíteni egyéni célkitűzéseik elérése során, hogy a környezetükkel is képesek legyenek egy dinamikusan változó, érzelmi egyensúlyi állapotot fenntartani.
- Klinikai szakpszichológusként mentálegészségügyi tevékenységet is elláthatok. Ez a gyakorlatban azt is jelenti, hogy egyrészt pszichiátriai betegségekkel is foglalkozom, másrészt ennek szakmai követelményeit is betartom, azaz folyamatosan járok szupervízióba, továbbképzésekre és általában önismeretbe is. Klinikusként igyekszem klienseim segítségére lenni egyrészt a nagyon nehéz érzelmi időszakokban is, másrészt igyekszem pácienseimmel közösen megtalálni és kialakítani számukra a hosszú távon fenntartható egyensúlyhoz szükséges pszichológiai feltételeket.
- A relaxációt és a hipnózist elsőként mint énerősítő, megnyugtató, stabilizáló módszereket használom majdnem minden munkaterületemben. Továbbá klienseimmel a hipnózis, a KIP a feltáró munka alapját is jelenti sokszor.
- És végül fontosnak tartom munka- és szervezet szakpszichológusként, egyrészről a személyek egyéni karrierlehetőségeinek feltérképezését és a karrierutak kidolgozását, valamint a szervezetfejlesztések és tréningek során a biztos és átfogó szervezetdiagnosztikai munkának az elvégzését, amelyre aztán lehet alapozni a fejlesztéseket.