Az online terápia előnyei

  • Az onlien terpia vitathatatlan előnye annak az időnek a megspórolása, amit az utazás jelent a terapeutához. Pléne, ha külföldön az adott település közelében egyáltalán nem érhető el magyar nyelvű terapeuta vagy olyan terapeuta, akiben a páciens feltétel nélkül képes lenne megbízni.
  • Továbbá van jónéhány olyan élethelyzet, amikor nem csak könnyebbség az utazás kiiktatása, hanem ez az egyetlen módja a terápiás ellátottság biztosításának (pl.: kisbabák mellett; tartós betegség idején, stb.)
  • Továbbá jelenleg az én aktuális élethelyzetemből adódóan az esti órákban elérhető terápiás lehetőség is úgy vélem jó alkalom azok számára akik máskor máshogyan nem tudják megoldani, hogy a lelkükkel, önismeretükkel, önmagukkal tudjanak foglalkozni és ezáltal fejlődni, kiteljesedni.

Az online terápiával kapcsolatban fontosnak tartom, hogy

  • az első pár alkalom során, amennyiben úgy vélem, hogy páciensemnél olyan probléma áll fenn/ olyan tünetek jelentkeznek, amelyhez elengedhetetlen lenne, hogy élőben lássam a hogylétét, ezt jelezni fogom azonnal amint felmerül és ez esetben segítek helyben találni elérhető szakembert.
  • már diagnosztizált pszichiátriai betegséggel jelentkező klienseimmel mindig átbeszéljük, hogy mi férhet bele és mi nem egy online terápiába. Elképzelhető, hogy egy adot problématerülettel tudunk online, célzottan is dolgozni, ami hatékonyan kiegészíthet például egy gyógyszeres kezelést, ugyanakkor bizonyos kórképek és személyiségszerkezetek terápiás ellátásában kifejezetten hátráltató is lehet az online térben való munka.
  • amennyiben az adott probléma megoldásában való segítést egyáltalán nem tudom vállalni, azt általában vagy már telefonon vagy az első alkalom során jelezni szoktam és ez esetben az első alkalom térítésmentes.
  • fontos továbbá a biztos és jól működő internetkapcsolat.
  • fontos a biztonságos, nyugodt és privát környezet, ahol senki sem hallja a beszélgetést.
  • végezetül fontos, hogy kliensem és én is szem előtt tartsuk, hogy ez egy onliene kapcsolat, amiből egy-egy egymásra pillantás, egyes gesztusok kimaradnak (pl.: nem tudom klienseimet zsebkendővel kínálni amikor arra adott esetben szükségük lenne), bizonyos érzékelhető, de a képernyőn jól nem feltétlenül látható momentumra pedig direktebben kell olykor rákérdeznem, amit élőben vélhetően a viselkedés egészéből egyértelműen látnék, stb. Egyszóval vannak a kis képernyős jelenlétnek nehezítő tényezői a teráipás kapcsolatra nézve, amelyeket igyekszem kiküszöbölni, de ez nem mindig sikerül tökéletesen.